Beni İnstagram’da da Takip Etmek İster Misin?
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

 

İzle

Hoşgeldin

Burada Sağlık ve Beslenmeye Dair ‘’İzlediğim’’ Senin de İzlemeni İstediğim Film ve Belgeselleri Paylaşacağım

Keyifli Seyirler  Dilerim Umarım Hayatına Tad Katar

 

1-THAT SUGAR FILM-AH BU ŞEKER!

Review: That Sugar Film – All 4 Women

Beslenmede kafa karıştıran yüzlerce bilgi var:

‘’Yumurta yemeyin zararlı,’’

‘’Yanılmışız yumurta çok faydalıymış,’’

‘’Açai mucize bir besin,’’

‘’Asıl mucize Kinoa imiş,’’

‘’Kırmızı etten kaçının,’’

‘’Korkmayın, dilediğiniz kadar et yiyin’’

Amacım kafanızı daha karıştırmak değil dikkat çekmek istediğim nokta Tüm Dünyanın Ortak  Noktada buluştuğu zararlı olduğu konusunda HEM FİKİR olunan konu ‘’ŞEKER’’

Zararlı olduğunu ne kadar okusam duysam da ben şekerden vazgeçemiyorum diyorsan  Bu sefer izlemeye ne dersin ?

 Avusturalyalı olan ana kahramanımız, sağlıklı bir yaşam sürerken şekerin vücuda etkilerini kanıtlamak adına şeker alımına başlıyor. Üstelik bunu sadece 40 çay kaşığı şekerle yapıyor. aldığı gıdalara şekerlemeler dahil değil. Sağlıklı olduğu sanılan gıdaları tüketiyor. Her yediği yiyecek için şeker hesaplaması yapıyor.

Şekerin; dişlere, vücuda, beyne, ruh halimize nasıl etki ettiğini çok net şekilde gösteriyorlar. Doktorlar sonuçları inceleyince oldukça şaşırıyorlar çünkü araştırmaya başlamadan önceki ölçümleri oldukça sağlıklı ve iki aylık süreçte karaciğer yağlanması gibi sorunlar baş göstermeye başlıyor.

Cildi eskisinden kötü gözüküyor, ve kendini   hep yorgun hissediyor. Üstelik günlük kalori alımında eskiyle arasında bir fark bile yok. 60 gün sonunda şekeri bırakmaya çalışırken gerçekten zorlanıyor. Vücudunun şeker istediğinden bahsediyor ama bir haftada 2 ya da 4 kez vücudumuzun şeker isteğini reddedersek başarılı olacağımızdan bahsediliyor. 

Filmi kısaca toparlamak istersem Damon insanlara gündelik beslenme tarzlarının aslında çok yanlış olduğunu aldığınız kalorinin ne kadar olduğu kadar nasıl olduğunun da önemli olduğu ve böyle beslenmenin 2 ayda verebileceği zararı izleyiciye kendi vücudu üzerinde ulaştırıyor. Benim bu kısa yazımda belki filmde iletilen şeylerin onda biri yoktur, belki film icabı biraz abartılmış gibi gelse de izlemenizi tavsiye ederim.